Virtuaalnäitus 2016

Eesti Tuhkrute Liit korraldas aastal 2016 esimest korda kodutuhkrute virtuaalnäituse!

Varem on analoogset näitust korraldatud Pisi.ee lemmikloomafoorumi poolt ning see kulges edukalt.
Kohtunikke on kaks – Christina Steensbro (Taani) ja Livia Szabo (Ungari). Mõlemad on tuhkrukasvatajad ja kohtunikud, kes varem mitmetel näitustel hinnanud.

Kohtunikud hindavad tuhkru välimikku piltide põhjal(keha proportsioonid, saba pikkus vastavalt keha pikkusele, pea kuju, karvkatte värvus, kõrvade suurus jms). Iga tuhkur saab kaks kirjeldust(kirjeldus per kohtunik), punkte ei jagata ning klassi paremik valitakse kohtunike eelistuste järgi. Hindamine on anonüümne, s.t kohtunik teab hinnatava tuhkru kohta ainult vanust, sugu, staatust(lõigatud, implantaat, naturaalne) ja värvust. NB! Näitusel osalemiseks saadetud pilte ei tohi avaldada enne näitusetulemuste avaldamist! Pildid(hiljem kirjeldused ja tulemused) lähevad avalikult ülesse ETL’i kodulehele!

Tuhkrud jagatakse kolme vanuse gruppi – juuniorid(kuni 12.kuused tuhkrukutsikad), seeniorid(üle 12.kuu kuni 5-aastased tuhkrud) ja veteranid(üle 5-aastased). Klassides jagatakse omakorda eraldi emased ja isased tuhkrud.

Pilte saab saata kuni 31.märtsini e-mailile tuhkruteliit@gmail.com . Lisaks piltidele saata info osaleva tuhkru kohta: nimi, sugu, sünniaeg, värvus, staatus(lõigatud, implantaaditud, naturaalne), omaniku nimi ja e-maili aadress. Kõik registreeringud saavad kinnitava e-maili! Tulemused avaldatakse 15.aprilliks.

Nõuded piltidele:
Saatma peab neli eraldi pilti tuhkrust : eest rippes(võib käega alt toetada ka), külje pealt seistes, pea profiil ja pea eest.
Pildi taust neutraalne!
Selged pildid, mitte udused!
Võimalusel teha välguta, sest välk võib moonutada karvkatte värvust.
Piltide töötlemine on rangelt keelatud(v.a lõikamine)! Töödeldud pilte ei aktsepteerita!

demooo

Pildid peavad olema JPG formaadis, minimaalselt 2MB suur/ca 1500x1500px.

Head pildistamist ning edu näitusel!