Värvused

Värvused
Albiino – pealiskarvad valgest kreemika beežini, kuid valge on eelistatum värv; aluskarv samamoodi valgest kreemikani, kuid valge on eelistatum värv; silmad ainult punased; nina roosa. Albiinol puudub pigment, kõik mustrid ja värvid peale valge on keelatud.

Pickpocket's Pink Polar Bear
Pickpocket’s Pink Polar Bear

Must – pealiskarvad ainult mustad; aluskarv on eelistatult valge, kuid lubatud on ka nõrga kuldse tooniga karvad; silmad mustad või sellelaadsed; nina must või sellesarnane, lubatud ka täpiline must.

11040667_10152603923751266_899466276_n
Stardust Berry

Must soobel – pealiskarvad tuhkjas-või mustjaspruunid ilma soojade pruunide toonideta, silmatorkav must läige; aluskarv on lubatud valgest kreemikani, kuid ei tohi olla mingil juhul kollane; silmad tumepruunid või peaaegu mustad;  nina on tuhkjas-mustjas pruun, lubatud on nii täpiline kui lapiline nina.

rita2_vaike
Pickpocket’s Heavy April Rain

Soobel – sooja sügavat pruuni värvi kattekarvad; aluskarvad on eelistatult valgest kreemikad või kuldse varjundiga, kuid kollane pole lubatud; silmad mustad või pruunid; nina helepruun, lubatud ka täpiline-lapiline pruun või roosa tumepruuni kontuuriga.

Hõbedane – kattekarvad on sinakashallikat/hõbedast tooni; aluskarv valgest kreemikani; kollane aluskarv pole lubatud; silmad punakaspruunist kuni mustani, nina  tumepruun või must; tähniline nina ka lubatud.

11081658_810736119007657_241408196_n
Magic Silver Fiona Caro

 

Šampanja – pealiskarvad on helepruunid või heledamad šokolaadipruunid; aluskarv võib olla valgest kreemikani, kuid ei tohi olla kollane; silmad heledast kuni tumeda pruunikaspunaseni; nina on eelistatult beež või roosa beežide või helepruunide kontuuridega.

Valgetuhkur Ferrero Rocher
Valgetuhkur Ferrero Rocher

Šokolaad – pealiskarvad soojad piimašokolaadipruunid; aluskarv on valge, kuid lubatud ka nõrk kuldne varjund;  silmad on eelistatult pruunid, kuid tumedad punakaspruunid on ka lubatud;  nina on roosa või beež või roosa helepruuni kontuuriga, telliskivivärvi nina on ka lubatud.

7723799902_0cdaa380e3_o
Valgetuhkur Ambrosial Kismet

Kaneel – kattekarvad on kirkad helepunakaspruunid; aluskarv on kuldse tooniga, kuid lubatud ka valge; silmad heledast tumeda punakaspruunini; nina on eelistatult tellisevärvi, lubatud ka beež või roosa pruuni või telliskivi värvi kontuuriga, roosa nina on lubatud, kuid mitte eelistatud. Kaneel on suhteliselt haruldane värvus ning seda ei esine nii palju kui shampanjat või shokolaadi.

Mustade silmadega valge – pealiskarvad valgest kreemikani, kuid valge on eelistatum; aluskarv valgest kreemikani, kuid valge on eelistatum; silmad tumedad pruunikaspunased; nina ainult roosa.

NB! Aretustuhkrutel on aktiivsel innaperioodil mõningane aluskarva kollasus lubatud. Selle põhjuseks on nahal paiknevate haisunäärmete eritise kõrgem konsentratsioon.

Mustrid
Siiam – saba ja käpad on silmnähtavalt tugevama ja teravama värvitooniga ülejäänud karvkattest; nina peab olema roosa või beež, igal juhul heledam karvkatte värvist.

Kimmel – 50-60% värviliste kattekarvade seas peab olema vähemalt 40-50% valgeid karvu;  nina värv sõltub samuti karvkatte põhivärvist.

Ühtlane – karvkastik peaks olema 100% ühte värvi ja valgeid kattekarvu ei tohiks olla;  nina värv sõltub karvastikust.

Standartne – karvkate peaks olema 90-100% ühtlast värvi, kuid mitte nii tume ja ühtlane kui eelmises mustris. Karvkatte tumedus võib kehaosadel varieeruda,  nina vastavalt karvatsiku värvile. Karvkate jalgadel ja sabal võib olla veidi tumedam kehast, kuid toonivahe pole väga intensiivne, nagu siiami puhul.

Kimmel, standartne ja ühtlane võivad olla ka sokkidega ning lauguga.

Märgistega valge – mustade silmadega valgel võib olla 10% ulatuses teist tooni kattekarvasid, võib olla igat tooni, levinumad on hõbedased märgised. Tumedamat värvi karvad võivad paikneda tuhkru kehal üksikult või laikude, märgistena.

Sooblil, šokolaadil, šampanjal ja kaneelil peaks standartse või siiami musti korral olema põhivärvides mask koos valge äärisega. Ühtlase värvi puhul pole valge ääris nõutud, võib olla täismask.

Valged märgised
Lauk – pealael või otsa ees peab olema pikk valge triip/lauk, mis läheb otsaeest kõrvade vahelt ja kaelast kuni2/3 kaelani.  Väiksemad värviringid ümber silmade on lubatud, täismask on keelatud. Silmade värvus varieerub punasest pruunini. Nina peaks olema roosa või roosa heledama kontuuriga. esi- ja tagajalgadel peaks olema valged sokid. Põlvedel võivad olla valged laigud ja sabaotsas valge jupp on lubatud. Rinnal võib olla vage põll, samuti võib kõhu all olla valgeid märgiseid ja valgeid karvu.

Panda – tõelisel pandal peab olema täiesti valge pea, mis hõlmab ka kaela  ja kurku, ümber silmade on lubatud ka tumedamaid kattekarvu,silmad peaks olema pruunikaspunakates toonides, nina peaks olema roosa või roosa heledama äärisega, kõigil neljal jalal peaks olema valged sokid, põvedel võib olla valgeid laike ja sabaots võib ka valge olla.

Sokiline – mask ja teised mustrid peaks olema vastavuses karvkatte värvitüübiga, silmad peaks olema pruunikaspunastes toonides või mustad, kõikidel jalgadel peaks olema sokid ühtlase kõrgusega või siis ühesugused esijäsemetel ja ühesugused tagajäsemetel, valge põll rinnal, valge sabaots ja märgised kõhul on lubatud. Sokid võivad olla ka ainult Esijäsemetel või ainult tagajäsemetel.